вівторок, 23 лютого 2021 р.

Квест "Квітка -семиквітка"

       Квест – це пригоди. «Квест» (англ. Quest) – пошук, пошук предметів, пошук пригод. Це ігрова форма групового виконання завдань. Зазвичай під час цієї подорожі героям доводиться долати багато труднощів, але в результаті добиватися своєї цілі.

Учні гімназії взяли участь у цікавих пригодах, в пошуку пелюсток квітки-семиквітки. Щоб знайти сховані пелюстки,  потрібно було  розгадайте кросворд, а виділене слово-пароль мало вказати місце, де сховані пелюстки. Саме знання, ерудиція, кмітливість допомогла учням знайти пелюстки.

Було багато веселощів, азарту, гарного позитивного настрою, перемоги – ось результат проведеного квесту.










Такі заходи сприяють вихованню в учнів ініціативності, взаємодопомоги, толерантності, згуртованості, дружби, самостійності. 

К

неділя, 21 лютого 2021 р.

Інженерний тиждень 2021

        

Технології значною мірою впливають на формування нашого світу, через п’ять-десять років сьогоднішні учні будуть обирати професії, частини яких наразі навіть не існує. Оволодіння більшістю з них буде вимагати від майбутніх студентів навичок комплексного вирішення проблем, креативності, критичного мислення, розуміння технічних процесів та способів застосування науково-технічних знань в реальному житті.

Інженерний тиждень — проєкт для учнів, покликаний зацікавити їх наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.

«Інженерний тиждень»  перетворив гімназію, на один тиждень, на мейкерські та дослідницькі лабораторії, занурив учнів у світ науки і технологій, показав, якими вони є насправді та дав можливість відчути на дотик. Учням гімназії запропоновано було взяти участь в біологічних проектах: «Вимірюємо силу рослин», «Гнучка кістка. Крихка кістка», «Імітація голосу».















Догляд за кімнатними рослинами.

   

Кімнатні рослини наповнюють будь-яку школу енергією життя, створюють настрій і благородно впливають на здоров’я. До того ж, всі ми знаємо, що тільки поряд з хорошими людьми зелень рясно розростається. Відомо також, що квіти реагують на добре ставлення до них і від цього розпускаються пишним листям. Проте, однієї тільки теплою турботою ситий не будеш, тому дуже важливим моментом є і правильний догляд за кімнатними рослинами. Будь-які кімнатні рослини потребують догляду протягом усього року. Але для того, щоб милуватись не тільки гарним цвітінням, але і запахом та цілковитим здоров’ям кімнатних рослин, необхідно розбиратись у процесі щоденного догляду за ними. А саме, знати, яке світло потрібно тим чи іншим кімнатним рослинам, якому грунту краще віддати перевагу, а також про необхідну частоту поливу. Про всі тонкощі догляду за кімнатними рослинами знають дівчатка нашої гімназії.










Підпроєкт екологічної направленості «Екологічна культура та етика».

 

                          17 лютого              День кота в Європі

                                   Що б ми робили без цих котиків?

Коти і кішки - дивовижно добрі і граціозні, мудрі та ласкаві тварини, дуже довірливі і уважні не тільки до самих себе, але і до нас, намагаються бути нав’язливими тільки по-доброму, наполегливо поважають свободу. І крок їм на зустріч, дозволяє всім нам ще раз нагадати про дуже важливі речі, які нами часто не беруться до уваги. Про те, що кожен з нас також може бути трішечки вільніший і розкутіший в своїй доброті, що ми цілком в силах допомогти тим, хто довірився нам, що життя може бути сповненим взаєморозуміння і затишку, теплоти та краси, що життя дуже прекрасна та чудова річ! Поспішаємо привітати нас усіх з цим чудовим  Днем.  З Днем кота!

  







               

Майстер – клас «Як приготувати смачну кутю».

 

Головна страва на Святвечір – кутя. Кутя має особливе значення на святковому столі, а кожен її інгредієнт є певним символом.

Зерно символізує плідне і вічне життя, воскресіння і кругообіг днів, тобто зерно в різдвяній куті символізує безсмертя або переродження душі.

Макове молоко з медом — це символ достатку і плодючості землі.

Мед окремо символізує солодкість і земні втіхи.

Мак і горіхи означають багатство і родючість.

Якщо різдвяна кутя ситна, багата і смачна, значить — майбутній рік таланитиме, він дасть багатий урожай і домівка буде сповнена достатку.

Учні 8 класу провели майстер-клас «Як приготувати смачну кутю».



Захід « Посвята у юні - хіміки »

 

Сьогодні поповнюються ряди наших учнів, які будуть вивчати новий предмет – хімію. З хімією пов’язано життя природи і людського суспільства. Хімія відіграє велику роль у сучасній енергетиці, сільському господарстві, металургії, виробництві будівельних матеріалів, паперу, вибухових речовин, пластмас, тканин, гуми… Учні дали клятву Хімії і стали членами товариства хіміків школи.









Використання ІКТ на уроках біології та хімії

  Найчастіше використовую такі методи ІКТ:«Метод проектів» у поєднанні з ІКТ сприяє формуванню в учнів умінь і навичок знаходження, обробки та відбору потрібної інформації. Будь-яке дослідження – це авторський підхід, своє бачення проблеми, тому воно розкриває творчий потенціал учня.

«Віртуальна (або демонстраційна) лабораторна робота». Як і в реальній лабораторній роботі, у віртуальній формую в учнів необхідні  навички дослідження: висунення гіпотез та їх перевірка, стандартизація умов, чітка фіксація умов і результатів експериментів, формулювання висновків.

«Навчальне відео» – відеоряд, що може бути представлений відеоматеріалами, зображеннями (наприклад, різноманіття живих організмів) із  звуковим  супроводом. При перегляді навчального відео обов’язково пропоную учням певні завдання.

Мультимедійна презентація, яка може бути: основою уроку, його «скелетом»; частиною уроку; творчою роботою учня, перед яким необхідно поставити  мету, обговорити зміст роботи, час на її захист, критерії оцінки. Створені мною презентації мають власний методичний супровід із системою відомих учням опорних сигналів для виконання певних видів завдань.

 











Акція «Посади калину – будеш мати долю щасливу».

 

Калина для українців – це уособлення життя, краси, кохання, безсмертя роду, любові до Батьківщини.

Наші прабатьки добре знали про унікальні властивості калини, як магічної рослини і свято вірили, що калина може вислухати і втішити, калиною прикрашали весільний коровай, клали її на покуті, як сильний оберіг. Калиною успішно лікували багато недуг, адже у складі цієї чудо-рослини присутні фактично всі вітаміни, мінеральні сполучення. Настоянкою з її кореня зупиняли складні кровотечі. Також українські жінки використовували ягоди у косметології, адже калина має компоненти, що тонізують та омолоджують шкіру.

Кущі калини було висаджено біля нашої гімназії. Тож нехай квітує і родить ягодами калина. А всім українцям необхідно частіше згадувати мудре народне прислів’я: «Пам'ятай, дитино, що казала мати: «Посади калину в себе біля хати!»







ІІ Міжнародний урок доброти.

  5  5 жовтня у 9 класі, на уроці біології, було проведено Міжнародний урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвяче...