На аквафермі «Фішково» вирощують сомів

 На околиці села Верба, в колишньому напіврозваленому санпропускнику колгоспної ферми, розмістилась акваферма, яку відкрив волинянин Сергій Корець, – єдина у області ферма з вирощування сомів із Нілу в умовах закритого водопостачання. Для кларієвого сома наші річки не підходять, адже він звик до теплих річок – Нілу та Йордану.
 Учні 7 класу відвідали акваферму, де в приміщенні розташовано кілька залів з басейнами, які повністю заповнені рибою.  У кожному кишить риба. Здається, вона лежить нерухомо одна над одною. Але варто підійти до басейну, як розпочинається рух. З води висунулися «вусаті» голови з широко розкритими ротами, видаючи характерні плямкаючі звуки.
У меншій залі — ​три басейни, яких називають «дитячим садком»,  в яких вирощують малечу сома.  Малькам  треба рости, тому годують їх через кожні три години високоякісними голландськими кормами. За декілька місяців їх переводять до «школи», – розповідає власник акваферми Сергій Корець і показує наступну залу з кількома басейнами. Годувати рибу також треба по-особливому – кожні три години тюлькою і кормом з рибного борошна та злаків.
Власник акваферми вирощує рибу в умовах замкнутого циклу водопостачання. Вода тут ходить по колу. Замінюють її раз на добу, проводять аерацію.
Із кранів у ванни надходить вода зі свердловини. Хоча африканські соми доволі живучі, можуть бути без води до двох діб і дихати повітрям, пересуваючись по грунту. Адже мають і зябра, і легені. . На своїй батьківщині, в Африці, соми можуть до  кілометра ходити «пішки» – коли вода йде з річок. З ям з водою, куди вони потрапляють, соми можуть вистрибувати до  двох  метрів у висоту і поповзом шукати водуХолодна вода волинських річок не для кларієвого сома, адже в природних умовах він водиться в африканських Нілі та Йорадні, через що має назву «нільський» та «йорданський» сом.
Вирощувати кларієвого сома вигідно, адже африканська риба дуже смачна, а ще швидко росте та невибаглива у догляді за собою. У порівнянні з вирощуванням такої  риби у ставках, вирощування в умовах закритого водопостачання має кілька переваг: вода зі свердловини є чистішою, ризик зараження риби зводиться до мінімуму. Окрім того, у кларієвого сома відсутній характерний для річкової риби запах мулу.
За мить вода забурлила, запінилась. В усі боки розлетілися бризки Сомам потрібен протеїн, щоб набирали вагу. За належного харчування вже за шість місяців вони мають кілограм і більше. У природних умовах можуть жити до восьми років і сягати 60 кілограмів..
М’ясо цієї риби дуже смачне та має неоднорідне забарвлення, через що його називають «мармуровим сомом»








Немає коментарів:

Дописати коментар

ІІ Міжнародний урок доброти.

  5  5 жовтня у 9 класі, на уроці біології, було проведено Міжнародний урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвяче...