середа, 4 березня 2020 р.

                              Проект  Хочу бути здоровим і жити довго
У вас не вистачає часу на багаточисленні процедури по зміцненню здоров'я, які рекомендують фахівці? Дійсно, якщо строго виконувати  їх настанови, займатися йогою та гімнастикою, самостійно готувати їжу, виконувати косметичні процедури, то, мабуть, не залишиться часу, щоб скористатися отриманим здоров'ям. Однак з усього різноманіття порад можна вибрати ті, які допоможуть бути здоровим і щасливим і не віднімуть масу часу.

Те, що треба робити щодня.
1. Снідати. 2. Піклуйтеся про захист своєї шкіри. 
3. Обов'язково чистити зуби два рази в день. 
4. Глибоке дихання. 5. Не забудьте про вітаміни. 6. Здоровий сон.


                                   Те, що потрібно робити щотижня.
          1. Їсти рибу. 2. Фізичні навантаження. 3. Слідкувати за вагою.

          


                                    Стежте за собою і все у вас вийде!






                      Проект  Хочу бути здоровим і жити довго

             Як ти дбаєш про своє здоров’я?
                           Повідомлення учнів
1) На землі дуже багато людей, котрі часто хворіють. Тому треба дбати про своє здоров’я змалку.Для цього я стараюсь загартовуватися. Кожного дня перебуваю на свіжому повітрі. Не забуваю робити ранкову зарядку. Сімдесят процентів імунітету закладається здоровим харчуванням. Тому я часто вживаю овочі та фрукти. Їм свіжу та натуральну їжу. Завжди дотримуюсь правил гігієни та режиму дня. Не забуваю чистити зуби, мити руки. Танці допомагають мені підтримувати спортивну форму.
Я розумію, що здоров’я є найціннішим скарбом і його треба берегти. Корисні поради про здоров’я ми отримуємо у школі на уроках з основ здоров’я.
2) Здоров'я – найбільша цінність, говорить народна мудрість. Сучасне життя вимагає від нас бути активними, тому ми маємо турбуватися про своє здоров'я. Берегти здоров'я треба з дитинства, а хвороби легше попередити, ніж лікувати. Моя бабуся завжди казала, що коли була молодою та здоровою, не могла сидіти без діла й хвилини, горіла бажанням щось робити. А коли хвороби прихопили, стало байдуже, що щось стоїть недороблене.
Щоб не хворіти, треба підтримувати своє здоров'я. Для цього потрібно небагато: харчуватися корисно, робити фізичні вправи, бувати на свіжому повітрі, а також позитивно ставитися до життя. Треба пам’ятати, що здоров'я треба берегти, бо за гроші його не купити.
3) Здоров'я дарується людині один раз. Його дуже легко втратити й дуже важко відновити. Тому ціна здоров'я дуже висока. Школяр, на мій погляд, просто зобов'язаний залишатися здоровим. Інакше навіщо тоді потрібні дитинство, а далі юність і молодість?
Я намагаюся дбати про своє здоров'я. Для цього я займаюся спортом. Мій улюблений вид спорту – легка атлетика. У мене вже навіть є спортивні досягнення – перемога на шкільних змаганнях з бігу серед п'ятикласників. Я відчув на собі дію спортивних тренувань: хворіти я став набагато менше. Навіть зимова епідемія грипу для мене тепер дурничка.
4) Здоров'я – це найважливіше для будь-якої людини. Адже, коли людина хворіє, він нічого так не бажає, як одужати. Я хворію рідко, тому що ми з мамою і татом займаємося зміцненням мого здоров'я.
Щоб не хворіти, ми з татом загартовуємося. Кожен день ввечері після душу тато наводить два відра дуже прохолодної води, одну собі, одну мені. Спочатку я стаю в ванну, і тато швидко виливає відро з водою прямо на мене. Ми це робимо кожен день і взимку, і влітку.
Щоб бути здоровим, потрібно займатися спортом. Я ходжу в секцію з легкої атлетики, ми займаємося там бігом.
Мама каже, щоб менше хворіти, потрібно правильно харчуватися. Для цього потрібно їсти овочі і фрукти, м'ясо і рибу, пити молоко, чай з медом.
Ще потрібно дотримувати режим дня. Вчасно лягати спати завжди в один і той же час, і вчасно вставати, навіть у вихідні.
Якщо дотримуватися всі ці правила, то можна не боятися захворіти!
5) Люди зовсім не даремно з упевненістю стверджують про те, що саме головне в людському житті – це здоров’я.
Перше, що повинна робити людина, щоб зберегти своє здоров’я, – це вести здоровий спосіб життя. Людина, яка веде здоровий спосіб життя, як правило, не п’є алкоголю і не курить. Крім того, важливо вживати здорову збалансовану їжу, яка буде включати всі природні елементи, яких потребує організм людини.
Втім, ведення здорового способу життя далеко не гарантує того, що людина ніколи не хворітиме. У нас жахлива екологія, безліч людей хворіють і при цьому не знають причин виникнення їх хвороб. З цієї причини, окрім здорового способу життя, що включає також і заняття спортом, необхідно дотримуватися деяких заходів в звичайному житті. Я маю на увазі те, що кожна людина при виникненні будь-яких перших ознак хвороб не повинна їх ігнорувати, а навпаки повинна займатися своїм здоров’ям, консультуватися з лікарями і лікуватися, якщо в цьому є реальна потреба. Тільки дотримання всіх вищезгаданих правил може зробити людину повністю здоровою. 
6) Найціннішим для кожної людини є її здоров'я. Коли ти здоровий, легко впораєшся з будь-якою справою. Купити здоров'я неможливо. Тому його потрібно зберігати і зміцнювати. Для цього необхідно: додержувати розпорядку дня; правильно харчуватися; чистити зуби, умиватися і розчісуватися; приймати душ після сну — вранці і перед сном — увечері; раз на тиждень митися з милом і мочалкою у ванні чи під душем; регулярно підстригати нігті та волосся; стежити за чистотою свого одягу та взуття.
Щоденні прогулянки на свіжому повітрі, ранкова гімнастика і заняття спортом, загартовування зміцнюють твоє здоров'я. Гарний настрій допомагає зберегти здоров'я.
7) Кожна людина на землі повинна народжуватися здоровою, жити в злагоді та любові в сім’ї , родині, державі, підтримувати та оберігати здоров’я рідних і близьких, думати про майбутнє.
Стан здоров’я сучасної людини залежить не тільки від зовнішніх умов, але й від власного ставлення до нього. Здоров’я не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Воно потребує турботи протягом усього життя людини. Тому треба з раннього дитинства загартовувати свій організм спортом, заняттям фізкультури, обтиратися мокрим рушником, обливатися водою, щоб організм ставав дедалі міцнішим і здоровішим.
 Здоровий спосіб життя – це система поведінки людини, яка охоплює культуру рухомості, харчування, творчу активність, високоморальне ставлення до довкілля, інших людей, до самих себе; це захоплення, любов до рідних, а також бажання творити добро.






                      Проект  Хочу бути здоровим і жити довго
Медицина - потужна наука, але поки не всесильна. Лікарі знають, як лікувати серцево-судинні хвороби, гепатит С або здійснювати пересадку нирки, але досі немає вакцини від діабету або таблетки від ГРВІ. Водночас, багатьом хворобам ми можемо запобігти. У цьому проекті хочеться  нагадати про прості речі, які захищають від хвороб і подовжують життя.
ЗДОРОВИЙ СОН
Щонайменше 7 годин сну щоночі допоможуть уникнути діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров'я, депресії.
ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Від того, що і як ви їсте, залежить стан вашого здоров’я і тривалість життя. Оптимальний режим харчування (сніданок протягом першого часу після підйому, обід та вечеря не пізніше трьох годин до сну; інтервал між основними прийомами їжі не перевищує три з половиною – чотири години; протягом дня один-два перекуси).
Крім того, рекомендуємо пити достатньо рідини. Головним сигналом та контролером споживання рідини – є відчуття спраги.
АКТИВНЕ ЖИТТЯ
Лише  30 хвилин фізичних вправ в день суттєво зменшать ризик інсульту, діабету та раку, продовжать тривалість та якість життя, покращать настрій і самооцінку.
БЕЗ СИГАРЕТНОГО ДИМУ
Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.
ЗАБУДЬТЕ ПРО САМОЛІКУВАННЯ
Телереклама, поради друзів, родичів чи провізорів - це погані приписи для вашого здоров’я. Такі ліки можуть не лише не допомогти, але й нашкодити. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я, не шукайте порад на форумах – зверніться до лікаря!.
ОБЕРІТЬ СВОГО ЛІКАРЯ
Фахівець, якому ви довірите своє здоров’я, буде не лише вирішувати проблеми зі здоров’ям, а й консультуватиме щодо профілактики захворювань, допомагатиме позбутись шкідливих звичок.



неділя, 1 березня 2020 р.

     
             "Шкіра - дзеркало  здоров'я!"
 Якщо очі - дзеркало душі, то шкіру можна назвати дзеркалом здоров'я людини, тому що на ній негайно відображаються практично всі проблеми нашого організму. 
Щоб шкіра вашого обличчя була чиста і здорова, необхідно навчитися правильно за нею доглядати. Шкіра - це дзеркало нашого організму, яке, як індикатор, попереджає про багато захворювань внутрішніх органів. Тільки здорова шкіра може ефективно виконувати свої функції й мати чудовий зовнішній вигляд. Красу вашої шкіри допоможуть зберегти такі правила:
Якщо ви страждаєте на якісь хронічні захворювання - регулярно відвідуйте лікаря. Це допоможе вчасно усунути першопричину шкірних проблем.
Позбудьтеся шкідливих звичок - алкоголь і нікотин призводять до передчасного старіння шкіри.
Їжте більше овочів і фруктів. Це основне джерело вітамінів та мікроелементів, необхідних організму. Пийте багато води.
Оберігайте вашу шкіру від шкідливого впливу агресивних чинників зовнішнього середовища - таких, як сонячний ультрафіолет, вітер, холод. Особливу увагу приділяйте гігієні шкіри. Регулярно відвідуйте косметолога. Сучасна косметологія може запропонувати вам безліч косметологічних процедур, завдяки яким шкіра сяятиме здоров'ям.



Проект
Тема. Шкіра і здоров'я.
Мета. Ознайомлення з функцією та будовою шкіри і головними чинни­ками, що впливають на її здоров'я, розвиток навичок здорового способу життя.
Результати навчання
 Учні:
« називають основні функції шкіри;
• пояснюють значення термінів «епідерміс», «дерма», «під­шкірний шар», «алергія»;
• аналізують чинники впливу на здоров'я шкіри;
• доводять, що паління та алкоголь негативно впливають на здоров'я і зовнішній вигляд шкіри;
• демонструють уміння запобігати проблемам під час занять спортом, захистити шкіру від несприятливих погодних умов.


Лепбук . Шкіра — дзеркало організму
-захищає від шкідливих чинників навколишнього середовища;
-є органом виділення, разом із потом із організму виводяться шкідливі речовини (токсини)
-є місцем утворення вітаміну D;
- регулює температуру тіла;
- є органом чуття, за допомогою рецепторів сприймає: дотик, біль, температуру;
- газообмін відбув також і через шкіру (дихальна);
- самоочищувальна (постійне злущування відмерлого шару).


В кінці проекту учні наголосили:
Шкіра — дзеркало організмуНа ній відображається те, що корисно для нашого здоров'я,і те, що шкодить йому.

ІІ Міжнародний урок доброти.

  5  5 жовтня у 9 класі, на уроці біології, було проведено Міжнародний урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвяче...